אחת הדרכים לעשיית עסקים באינטרנט לטובת רווחים היא הקמת נכסים דיגיטליים!

כלומר, למכור, ליצור הכנסות ולהרוויח. אלו הם נכסים היכולים להתפתח כל העת על פי מידת ההשקעה בהם מבחינת זמן, אנרגיה, המקצועיות של הבעלים ופרמטרים נוספים.

ניתן למצוא 3 סוגים עיקריים: בעלי ממשק לרשתות חברתיות, בבעלות משותפת ובבעלות פרטית מלאה. בכל אחת מהם יש להתנהל בצורה נכונה כדי לנצל את הפוטנציאל הטמון בהם.

  1. נכסים דיגיטליים ברשתות חברתיות – דוגמאות שונות כמו: עמוד פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם יש להתיישר בניהולם בהתאם לדרישות רגולטוריות של הפלטפורמה בה נעזרים ומשתמשים.
  2. נכסים בבעלות משותפת – של בעל הנכס והפלטפורמה בה הוא נעזר כמו אמאזון, אייביי, עליבאבא ועוד. כך, אתרי מסחר, חנויות מקוונות ועוד. הרווחים נחלקים כאן בין בעלי הנכסים לפלטפורמות.
  3. נכסים בשליטה מלאה – דוגמאות לא חסרות ובין היתר: אתרי אינטרנט, אפליקציות, תמונות, סרטונים, סיפורים דיגיטליים ותכנים אחרים ומיני מוצרים שעוצבו בלעדית על ידי הבעלים. במקרים אלו, יש צורך בהגנה משפטית על זכויות היוצרים על מנת שלא יועתקו או ייעשה בהם שימוש ללא הסכמה וכדומה.

בחירת הנכס

מומלץ לבחור נכס אשר מתאים מבחינת הפעילות שלו לאדם המקים. כלומר תחום בו הוא מתמצא ואפילו מתמחה. צריך לזכור כי יש להתאימו היטב לציבור הלקוחות הפוטנציאלי המורכב רובו ככולו מגולשים באינטרנט. כל זאת בהתאמה לקהל המיועד, לגילו, למינו ועוד. אדם היכול לפעול במסגרת שותפות או רשת חברתית יוכל לתפקד היטב במצבים אלו. ראו כאן לדוגמה שיווק שותפים!

אדם היודע ויכול לייצור נכס לעצמו בלבד ייהנה מהעצמאות הנלווית למיזם ולא יהיה נתון לסכנה של סגירת העסק ו/או הקפאתו על ידי הרשת החברתית בגלל פוסט לא מוצלח שנכתב ומבעיות דומות מעין אלו.