בחירת תוכנה לניהול עסק היא עניין בעל חשיבות עצומה והשלכות מיידיות. תוכנה כזו מיועדת לחסוך לכם כאבי ראש ובלבול ולהציג בפניכם תמונת מצב מדויקת ומתעדכנת של העסק, כלומר נתונים על מגירות, עבודה מול ספקים, מלאי, התחייבויות עתידיות וכו'. באמצעות התוכנה תקבלו מידע לאיזה מוצרים ושירותים יש ביקוש מוגבר ולאיזה מהם הביקוש נמוך עד לא קיים, וכך תוכלו להסיק מסקנות ולהתארגן מחדש  ולקבל החלטות אסטרטגיות. תוכנה כזו חייבת להיות אמינה ועליכם לרכוש אותה אך ורק מיצרנים מוכרים ולקבל מראש מידע על אורך תקופת האחריות ואפשרויות שירות הלקוחות. במקרה של שירות לקוי אתם עלולים להיקלע לבעיה קשה בניהול העסק, ויש לקחת זאת בחשבון.

לשם בחירה מוצלחת בתוכנה אמינה יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים ולבחון כמה חלופות. עליכם לוודא שהתוכנה אכן מתאימה לעסק שלכם ולא מדובר בתוכנה כללית לעסקים, שעלולה להוות בעיה. תוכנה כזו צריכה להיות קלה לשימוש כמו מאזני קופה, זמינה בכל עת ולהפיק נתונים ברורים ומדויקים שימשו אתכם לניהול השוטף וגם לספירות מלאי. התוכנה תבצע מעקב שוטף אחרי הפעולות השונות שמתבצעות בעסק ותייצר דוחות מלאים. לפני רכישתה חשוב לשים לב למספר היבטים וכמובן להתייעץ עם מומחים כדי לדעת עד כמה היא יכולה לענות על צרכי העסק שלכם. טיפים חשובים הנוגעים לתוכנה קשורים במגוון הפעולות שהיא מבצעת ובקשר בין בעל העסק לבין הלקוחות והספקים.

כמו כן חשוב לקבל מידע על ההשתלבות של התוכנה עם ממשקים נוספים כמו פין פד וכיצד היא מפעילה אותם, למשל בהדפסת קבלות. חוסר תקשורת ימנע תפקוד תקין של העסק ויגרום לבלבול וצורך בהוצאות נוספות ותיקונים. תכונה חשובה נוספת היא תקשורת נתונים שתאפשר לתוכנה שלכם לקבל מידע מגורמים אחרים. כמו כן חשוב להקפיד על תוכנה שכוללת גם שעון נוכחות, כך שתוכלו לדעת האם העובדים שלכם אכן היו נוכחים במשמרות שלהם ומתי נעדרו. אלמנט חשוב נוסף הוא היכולת לנהל מועדוני לקוחות דרך התוכנה. לקבל נתונים ולשלוח התראות ללקוחות על מבצעים והנחות וכך לעשות צגד נוסף לשיפור המצב הכספי של העסק.