עד שנות השמונים, תשעים, הגישה בשוק העבודה היתה מאוד ברורה. המקצוע שבחרנו להתמחות ולעבוד בו אחרי הצבא, זה יהיה המקצוע שלנו לכל החיים, כנראה. מעטים בחרו לשנות אותו ולעבור למקצוע אחר. זו היתה גישה מאוד שמרנית שהתייחסה לעבודה כאל דבר יציב, דבר שצריך לשמור עליו ולא משנה באילו תנאים, כי בסופו של דבר יש לה מטרה אחת, לעזור לנו לפרנס את המשפחה שלנו. 

היום הגישה היא שונה לגמרי. לא רק שישנם הרבה מאוד חבר'ה צעירים שבגיל שלושים או ארבעים מחליפים מקומות עבודה ללא שום בעיה, כולל תחומים, תפקידים ומקצועות, אלא שרבים מהם בוחרים לעשות הסבה למקצועות אחרים לגמרי. אחת הדוגמאות הטובות לכך, היא הסבה להייטק אשר נעשית בקרב לא מעט בני שלושים וארבעים. 

הרעיון של הסבה להייטק בגיל 30 למשל הוא מאוד ברור. שם נמצא הכסף הגדול, שם יש תנאים יותר נוחים, וכל מי שרוצה להבטיח לעצמו ולמשפחתו עתיד כלכלי, ויש לו את היכולת, יעדיף כנראה לעבוד בהייטק מאשר בתחומים אחרים במשק, בהם מרוויחים הרבה פחות. 

האם זה אפשרי לעשות הסבה בגילאים כאלה?

התשובה היא כן, אך צריך לקחת בחשבון מה זה אומר. אפשר לעשות הסבה בגיל 30-40, בין אם זה בגלל שלא מדובר על גילאים מאוחרים מדי ובין אם זה בגלל שקיים ביקוש לעובדים בתחום ההייטק. עם זאת, בשביל שזה יצליח וישתלם, צריך ללמוד מקצועות מסוימים בצורה טובה (קראו על קורס QA אונליין), צריך לדעת איך לקדם את העניינים, ולא פחות חשוב להיות מוכנים להשקיע ימים ושעות בתהליך. 

נקודה נוספת, סביר להניח שיהיה צורך להתחיל בתפקידים קטנים ועם הזמן להתקדם לתפקידים הרבה יותר משמעותיים ורציניים, שם אפשר כבר ליהנות משכר גבוה יותר.