עד לא מזמן, היה נהוג להגיד על טלפונים סלולריים כי לכל מכשיר (כמעט) קיימת הגרסה המתוחכמת והאיכותית שלו במערב – לרוב אייפון או גלקסי במקרה של אנדרואיד, וכן מקבילתו הסינית והזולה – לרוב במכשירי Huawei ו- Xiaomi. אך בשנים האחרונות יוקרתן של החברות הסיניות עולה יותר ויותר ולא בכדי, עד שלאחרונה זכינו להיחשף לאחד השחקנים המשמעותיים ביותר בשוק ובמיוחד מבחינת טכנולוגיית הצילום שבו: מכשיר ה- Huawei P30 PRO. אז במה בכלל מדובר, ולמה כולם לא מפסיקים לדבר עליו?

הקפיצה הטכנולוגית של Huawei P30 PRO

אם בעלי אייפונים נוהגים להתרברב בכך שהמצלמה שלהם איכותית במיוחד, ומעצבים אף בוחרים במכשיר האייפון כברירת מחדל בדיוק מסיבה זו, הרי שבמקרה של Huawei P30 PRO מדובר באיכויות צילום שטרם נראה כמותן בסלולר: ראשית, משחקי הרזולוציה והפרופורציה, כמו עוד מבחר ענק של פיצ'רים אחרים הגלומים באפליקציית המצלמה, הם אולי לא חידוש גדול לעומת בעלי ה- IOS, אך קלות השימוש ונגישות הכלים הם שעושים את כל ההבדל. מעבר לכך, הרזולוציה במכשיר ה-  Huawei P30 PRO היא חסרת תקדים לעומת כמעט כל המכשירים הסלולריים שאי פעם יצאו לשוק, הן באייפון והן באנדרואיד, כמו גם אפליקציית עריכת התמונות שלה והאפשרות לצילום בחשיפה ארוכה, גם בחושך מוחלט. 

חיי בטריה שלא נגמרים

תכונה נוספת שמקובל להגיד לטובה על אייפונים לעומת מכשירי אנדרואיד, היא חיי הסוללה הארוכים של מכשירי אפל, לעומת קיבולת נמוכה באופן משמעותי כאשר עוברים לדבר על טלפונים העובדים על מערכת אנדרואיד. אך גם כאן מדובר על מכשיר ששובר את כללי המשחק, בכך שהוא מאפשר שימוש תכוף ורב פעולות במכשיר במשך יומיים שלמים, ללא הטענה כלל. מיותר לציין את חשיבותו של מאפיין כזה, ומובן מדוע הוא מבסס אותו בעמדה גבוהה כל כך בשוק הסלולר. מוצר הדגל הזה למעשה הופך את Huawei כמותג חזק, מחודש ומפתיע בעולם הטלפונים הניידים, ולנו נותר רק לחכות לבאות ולראות אילו טכנולוגיות נוספות עוד מצפות לנו בעתיד מבית היוצר של Huawei.