רעיונות טובים לאפליקציה עשויים להיות שווים כסף, אפילו יותר מכפי שתוכלו להעלות על הדעת. וזה הדבר שמעורר את החשש הגדול ביותר בתחילת הדרך – החשש שמישהו יגנוב את הרעיון שלכם ויקדים אתכם ביציאה לשוק, ולאחר מכן בהשגת הורדות בחנות האפליקציות. הכללים הבאים יעזרו לכם לשמור רעיון לאפליקציה, מבלי שיגנבו אותו מכם. 

שיתוף הרעיון – בקווים כלליים בלבד

הדבר הראשון הוא אולי מובן מאליו, אבל שווה להזכיר אותו. ברגע שהתגבש הרעיון, אל תשתפו את הקהל הרחב ברעיון שלכם. ככל שהוא ייחשף בתחילת הדרך בפני יותר אנשים, כך הוא עלול להגיע לידיים שיעשו בו שימוש לפניכם. ואם צריך לתאר את הרעיון או לשתף אותו עם מישהו, עשו זאת בקווים כלליים בלבד. 

הסכמי סודיות עם שותפים לדרך

בשלב מסוים, פיתוח של רעיון לאפליקציה מחייב עבודה עם שותפים לדרך. רק מעטים מהיזמים הטכנולוגיים יכולים לבצע את הכל לבד, כוללי שלבי המימון, הפיתוח ושיווק האפליקציה. ברגע שיש לכם שותפים לדרך, אלה יכולים להיות עובדים, שותפים עסקיים או משקיעים, חשוב לעבוד עם הסכמי סודיות ראויים לשמם. הסכמי סודיות ולעיתים סעיפי אי תחרות, יעזרו לכם לשמור לא רק על הרעיון הראשוני אלא גם על הפיתוח שלו לאורך הדרך. 

רישום פטנטים וזכויות 

כמו כל רעיון שניתן להפוך למוצר מסחרי, רעיון לאפליקציה כדאי לרשום תחת פטנט. למעשה, לא כל אפליקציה ניתן להגן על ידי רישום פטנט רגיל ויש כלים משפטיים חלופיים שיכולים לשמור על זכויות בעל הרעיון. בנושא זה ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע כגון עורכי דין שמתמחים בשמירה על פטנטים, זכויות יוצרים וכדומה, אך עם התמחות בהיבט של יצירה טכנולוגית או יישום טכנולוגי. 


למידע נוסף בנושא היכנסו לאתר של  – anyapp – חברה לפיתוח אפליקציות.