אחת הנקודות החשובות בתהליך פיתוח אפליקציות היא בחירת הפלטפורמה אליה תעלה האפליקציה. האם היא תתאים לטלפונים מסוג אפל ותעלה לחנות אפל? או אולי בכלל עדיף להעלות אותה לגוגל פליי ולהתאים אותה למערכת הפעלה של אנדרואיד?

אז מתי כדאי לשקול פיתוח אפליקציות לאייפון? המשיכו לקרוא בהרחבה!

איזו פלטפורמה יותר מתאימה לפיתוח אפליקציות?

הרוב הגורף של הטלפונים החכמים בעולם, פועלים דווקא על פלטפורמת אנדרואיד. יחד עם זאת, אפליקציות של אנדרואיד הן לרוב חינמיות ומיועדות לקהל יעד רחב מאוד, מה שהופך את התחרות בחנות האפליקציות גדולה הרבה יותר וגם הרבה פחות ממוקדת.

לעומת זאת, פיתוח אפליקציות לאייפון חושף את האפליקצייה לקהל יעד אמיד יותר, שגם נוהג לשלם עבור האפליקציות שהוא מוריד וגם נחשף להרבה פחות תחרות בשוק. כך יש לאפליקציה סיכוי טוב יותר להיחשף ולהצליח.

בנוסף, פיתוח אפליקציות לאייפון נעשה בתהליך קצת יותר קצר וקל ולכן הוא עשוי להיות מהיר יותר. יחד עם זאת, יש גם חסרונות שכדאי להכיר.

חסרונות פיתוח אפליקציות לאייפון

תהליך העלאת אפליקציה לאייפון הוא ארוך יותר, מה שעלול לעכב את העלאת האפליקציה המוכנה לחנות ולדרוש מכם סבלנות, דווקא בשלב הסופי של התהליך.

בנוסף, אפל סטור היא חנות קטנה יותר מאשר גוגל פליי. זה אומר שיש הרבה פחות תחרות, אבל גם הרבה פחות קהל להיחשף אליו. הקהל של אייפון הוא מאוד ספציפי ולכן מתאים לסוגים ספציפיים של אפליקציות.

יחד עם זאת, ניתן לראות כי הרווחיות גדולה הרבה יותר כאשר מדובר על פיתוח אפליקציות לאייפון – דווקא בגלל קהל היעד הממוקד והמצומצם, שהוא גם קהל שקל לו יותר להוציא כסף עבור הורדת אפליקציות.

בשורה התחתונה, הכל תלוי בסוג האפליקציה, קהל היעד ומאפיינים נוספים. רוצים לדעת עוד? קראו בהרחבה על פיתוח אפליקציות מובייל!