בנק תמונות מהווה את אחת הפלטפורמות הנוחות והזמינות ביותר עבור בעלי אתרים, בוני אתרים, מנהלי עמודים עסקיים של חדשות פיננסים למשל במדיות חברתיות וכדומה. היום בעידן המודרני יש צורך הולך וגובר בתמונות מקצועיות ואיכותיות, על מנת להעביר בצורה ברורה רעיונות, מסרים שיווקיים וכדומה. אומנם נכון כי ישנם אנשים שפשוט בוחרים לצלם בצורה עצמאית את התמונה הדרושה עבורם, אך רוב האנשים יעדיפו לפנות לאינטרנט במטרה למצוא את התמונה הדרושה להם. חלק מהאנשים למשל, יבחרו לערוך חיפוש פשוט בגוגל כדי להגיע לתמונה הרצויה עבורם, אך חשוב לזכור כי תמונות אלו אינן חופשיות ולמעשה הן מוגנות בחוק זכויות יוצרים. כך שגם אם התמונה מופיעה בגוגל, בפייסבוק או בכל מקום אחר ברחבי הרשת, לא ניתן פשוט להוריד אותה ולהשתמש בה בצורה חופשית. הפתרון יהיה לפנות לבנק תמונות.

כל
מה שחייבים לדעת לגבי בנק תמונות

כאמור, רוב התמונות שתפגשו ברשת מוגנות על ידי חוק זכויות יוצרים. רבים אינם מודעים לכך, ובוחרים להשתמש בתמונות השונות באתרים שלהם או בעמודי הפייסבוק. בחלק מהמקרים הדבר יעבור בצורה חלקה, ואילו במקרים אחרים אתם עלולים לקבל מכתב זועם מעורך דין. חשוב לדעת כי במדינת ישראל לוקחים מאוד ברצינות את זכויות היוצרים של הצלמים, ולכן החוק מאפשר לצלם לתבוע עד 100,000 ₪ מאותו האדם שהשתמש בתמונה ללא רשותו המפורשת. לכן על מנת להימנע מכל אי הנעימות הזאת, מומלץ להשתמש בבנק תמונות מקצועי ואיכותי או מאגרי תמונות מומלצים שמציעים מגוון עצום של תמונות שונות מכל הסוגים ומכל המינים. בנקים מסוג זה יכולים להציע תמונות חינמיות שהצלמים שלהן וויתרו על זכויות היוצרים שלהם, ולכן תמונות אלו שייכות לכולם ואין שום בעיה להשתמש בהם. כמו כן, ניתן למצוא בבנק תמונות בתשלום, תמונות אלו נמכרו לבנק על ידי הצלמים עצמם, ולכן התמונות שייכות לבנק והוא מוכר אותם לכל מי שזקוק להן.

לסיכום, בנק תמונות מהווה את הפתרון האידיאלי עבור כל מי שזקוק לכמות גדולה של תמונות שונות, מסוגים שונים ומתחומים שונים. תמונות אלו נמכרו לבנק על ידי הצלמים עצמם, כך שזכויות היוצרים שלהם נשמרו במלואם.