תקופת הקורונה הכניסה לחיים שלנו הרבה מאוד שינויים ואנשים התרגלו לחיות באופן שונה לחלוטין מהאופן בו חיו עד שהנגיף התפרץ לחיינו. אחד מהשינויים הללו הוא כמובן בנושא הלימודים שהכניס לחיינו מורים פרטיים באינטרנט. עד פרוץ המגיפה, התנהלו הלימודים – במרבית המקומות – באופן פרונטלי. כלומר, באופן שבו מגיעים התלמידים והמורים אל מבנה בית הספר, המכללה או כל מקום לימודים אחר, יושבים יחד באותו חדר ולומדים.

בידודים, מאומתים, חולים – מה עושים עם הלימודים?

כאשר נגיף הקורונה התפרץ אל חיינו השלווים וטרף אותם, היה עלינו לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע למפגשים עם אנשים ולהתחככות עם זרים. זאת אומרת למעשה, שבשביל למנוע את התפשטות הנגיף, יש צורך לנקוט בפעולות מניעתיות כמו בידוד לאחר חשיפה לחולה, הימנעות מפעילות חברתית וכן הלאה. על כן, גם בתי הספר נסגרו וכאשר גילו כי הקורונה לא עומדת לעזוב בקרוב, החלו לחפש פתרונות כיצד ללמד את התלמידים על נושא חישוב שטח טרפז, אחוזים ועוד נושאי לימוד מורכבים ללא מפגשים על מנת שלא יגדלו חסרי השכלה.

שיעורים מקוונים – כך לומדים בימי הקורונה

בדור שבו החיים ברשת הם קלים כל כך ונגישים לכל אחד, הפתרון ללימודים היה די ברור. כל מה שנותר לבדוק הוא, שלכל התלמידים יש מחשב בבית, שמותקנת עליו תוכנת "ZOOM" אשר מאפשרת להתחבר, לשמוע ולראות תכנים משותפים בשידור חי ולהתחיל ללמוד. אומנם לא מדובר בפתרון אידיאלי, מכיוון שלמורים אין שליטה מלאה על התלמידים כמו שיש להם בכיתה, ואין להם באמת אפשרות לעקוב אחרי יישום משימות ושיעורי בית, אך זה בוודאות עדיף מלא לעשות כלום.לאחר הניסיון עם הלימודים הקבוצתיים באינטרנט, גילו כי ניתן גם ללמד שיעורים פרטיים לגיטרה באופן כזה. למכור קורסים דיגיטליים, ושיעורי וידאו מצולמים לצפייה באינטרנט וללימודים עצמאיים.