מאגרי תמונות מומלצים בחינם לשימוש חופשי

תמונות משמשות אותנו למגוון רחב של דברים בדיגיטל: בפוסטים שלנו ברשתות החברתיות, בסרטוני ווידיאו של העסק, בתמונות נושא של פוסטים באתרים שלכם, תמונות בתוך הפוסטים באתרים שלנו, כחומר גלם לעיצובים שונים של באנרים, לוגואים ומגוון מוצרים גרפיים אחרים ועוד. מכיוון שאי אפשר לייצר בעצמנו את כל התמונות הנדרשות לנו לעבודה מקצועית בדיגיטל על פרסום העסק שלנו הרי שנוכל להיעזר במאגרי תמונות בינלאומיים המכילים מיליוני תמונות. העניין הוא שצריך ללמוד קודם על סוגי הזכויות של התמונות הללו ואילו מאגרים מאפשרים לנו להשתמש בתמונות באופן חופשי יותר.

סוגי רישיונות שימוש בתמונות מהאינטרנט:

בואו נצא מנקודת הנחה שכל תמונה שלא אתם צילמתם היא תמונה המוגנת בזכויות יוצרים כלשהם. יש כמה סוגים של זכויות יוצרים וכל מאגר תמונות יש לו את החוקים שלו לגבי כיצד הוא מאפשר להשתמש בתמונות שלו לצרכי פרסום או שימוש חופשי או מסחרי. לא נרחיב כאן על סוגי הרישיונות ונשמור זאת למאמר אחר אולם כדאי מאוד ללמוד על כך יותר לעומק ולקרוא את תנאי השימוש של כל מאגר תמונות לפני שאתם עושים שימוש בתמונות שלהם.

מגוון מאגרי תמונות המומלצים לשימוש בחינם:

  • פליקר – flickr – רשת חברתית של תמונות שבה צלמים מעלים תמונות ומאפשרים שימוש חינם בתמונות שלהם תחת רישיון קריאטיב קומונס (אותו תצטרכו להגדיר בחיפוש כדי לוודא שאלו אכן התמונות המתקבלות בתוצאות).
  • FREEPIK – מאגר נהדר הכולל גם תמונות וגם תמונות וקטוריות לשימוש כחומרי גלם לעיצובים גרפיים שונים. לאלה שאינם מנויים לאתר (10 דולר בחודש) תוכלו לעשות שימוש בתמונות עם קרדיט לינק לאתר.
  • PIC JUMBO – מאגר מקסים עם מאות אלפי תמונות חינמיות ואפשריות לשימוש ללא זכויות יוצרים וללא מגבלות. ניתן לבצע חיפוש באתר גם לפי קטגוריות.
  • UNSPALSH – מאגר תמונות נחמד, לא גדול במיוחד, אבל כולל מגוון רחב של תמונות חינמיות לשימוש ללא זכויות יוצרים. האתר מתעדכן עם תמונות חדשות מספר פעמים בחודש ובעיקר מכיל תמונות בעלי אופי אומנותית, נופים וכד'.

ישנם עוד עשרות מאגרי תמונות מומלצים לשימוש שיתאימו בזמן תהליך הקמת אתרים. הכי חשוב לקרוא את ההנחיות של כל אתר לגבי השימוש בתמונות בו ולעקוב אחר עדכונים לגבי הנחיות אלו גם באתרים שציינו כאן העשויים לחדש את תנאי השימוש שלהם עם הזמן.