להקים חנות באינטרנט זו משימה הרבה פחות מורכבת לעומת הקמת חנות פיזית. אולם הקמת חנות דיגיטלית שלא מתוכננת נכון עלולה לגרום להוצאות מיותרות ועיכובים. אם תעבדו מסודר, לפי השלבים הבאים, תהיה לכם חנות מהר יותר, במינימום הוצאות ומקסימום פוטנציאל. 

מהו המוצר ומיהו קהל היעד

יזמים מסוימים רוצים להקים חנות דיגיטלית וממהרים לחפש את הכלים הקיימים מבלי להחליט מראש מהו המוצר שהם רוצים למכור. על רקע מגוון בפלטפורמות וסגנונות אפשריים לאתרי מכירה, תחילה חשבו מהו המוצר שתרצו למכור. אחר כך, הגדירו את קהל היעד שלכם לפני שתתחילו בתהליך בניית חנות אינטרנטית

בחרו פלטפורמה מתאימה 

הקמת חנות דיגיטלית אפשרית במגוון פלטפורמות. עליכם להגדיר מהי הפלטפורמה המועדפת עליכם. החנות יכולה לפעול בתוך קניון דיגיטלי, כגון שופיפיי, היא יכולה להיות עצמאית, למשל להתבסס על וורדפרס וקוד פתוח. למתחילים, ישנה אפשרות להתנסות עם פלטפורמות קיימות, כגון אמזון, אי ביי וכו'. 

הקמה מהירה בתבניות קיימות

אם רוצים לזרז את הקמת החנות, ניתן לבצע את ההקמה על ידי שימוש בתבניות מוכנות. חשוב להביא בחשבון שתבנית מוכנה לא מתאימה לכל חנות. אם מדובר בחנות מורכבת או שאתם רוצים שיהיו לה מאפיינים מיוחדים, בניית אתרי איקומרס בהתאמה אישית תהיה בחירה מוצלחת. 

תכנון האתר תוך שמירה על כללי קידום 

בשלב זה חשוב לסיים את תכנון האתר, לפני שעוברים ליישום. תכנון האתר כולל את העקרונות של אתר מהיר וזורם, הדפים המרכזיים, חשיבה וויזואלית. בנוסף, חשוב שאת התכנון תבצעו על רקע שמירה על כללי קידום אופטימליים. בצורה כזאת, חנות דיגיטלית תיחשף לפני קהל יעד גדול, כבר בשלבים הראשונים לאחר ההשקה. 

אבטחת מידע וסליקה 

בהקמת החנות וודאו כי לא יוזנחו היבטים של אבטחה וסליקה. פתרונות סליקה טובים ואבטחת תשלומים ומידע חשובים מאוד לצרכן המודע בימינו.