ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מבוזר המשמש לביצוע עסקאות ברחבי האינטרנט. הוא נוצר לראשונה בשנת 2009 על ידי אדם או אנשים לא ידועים. המטבע הדיגיטלי שוחרר כרשת עמית לעמית, שבה כל המשתמשים מחוברים זה לזה ויכולים לשלוח ולקבל כסף ללא סמכות מרכזית.

רשת הביטקוין היא מבוזרת, כלומר אין משרדים מרכזיים או בנקים המעורבים בהפעלתה. רשת הביטקוין עובדת על אלגוריתם קונצנזוס הנקרא טכנולוגיית block chain, לפיה כל עסקה חדשה מתווספת לבלוקצ'יין וכל צומת ברשת הביטקוין צריך לאמת אותה לפני שהיא יכולה להתקבל כתקינה על ידי כל שאר הצמתים ברשת.

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מבוזר המבוסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין. הוא הוצג בשנת 2009 והפך לפופולארי ברגע שהוצג. זה צובר פופולריות מדי יום. מספר העסקאות גדל במהירות וגם ערכו של הביטקוין עלה במהירות מאז שהוצג לראשונה.

איך מבצעים כרייה? 

לא ניתן לכרות ביטקוין באמצעות מחשבים קונבנציונליים או אפילו עם חומרה מיוחדת אך התהליך כולל פתרון בעיות מתמטיות מורכבות שנפתרות באמצעות שימוש באלגוריתמים. אלגוריתם זה נקרא אלגוריתם הוכחת עבודה (PoW), כלומר הוא כולל פתרון בעיות מתמטיות ווידוא שהן נכונות.

רמת הקושי עולה עם הזמן, מה שמקשה על פתרון הבעיה וכך יותר אנשים צריכים לעבוד על בעיות אלו כדי לפתור אותן בצורה נכונה על מנת שיוכלו

למעשה, ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנכרה על ידי מחשבים הפותרים בעיות מתמטיות מורכבות. הוא זוכה לעניין רב בשנים האחרונות בשל הפוטנציאל שלו כאמצעי תשלום ואמצעי חליפין.

כרייה של ביטקוין היא תהליך יצירת בלוקים חדשים בבלוקצ'יין הביטקוין. תהליך זה נעשה על ידי מחשב הנקרא כורה. הכורה משתמש בתוכנה מיוחדת כדי לפתור בעיות מתמטיות מורכבות שקשה למוח האנושי לפתור.תהליך כריית הביטקוין הוא מאוד אינטנסיבי. ככל שאתה מייצר יותר ביטקוין, אתה צריך יותר אנרגיה כדי לכרות אותם.

מידע נוסף באתר של ביטס אנד גולד >>>