אם נרצה להסביר בפשטות מהו מחשוב ענן, הרי שזו הדרך הכי יעילה כיום לנהל את המידע הממוחשב, לשמור אותו, להשתמש בתוכנות מתקדמות. ענן זאת אומרת שאתם כבר לא צריכים להחזיק בעסק שרתים, אתם יכולים לרכוש משאבי מחשוב ותוכנות בדיוק על פי הרצוי לכם, גם בתקופות של גאות וגם בתקופות שבהן יש האטה עונתית או תקופות מיוחדות.המון יתרון שמתגבשים בענן 

אז למה בעצם אתם צריכים מחשוב ענן בעסק שלכם? אלה היתרונות המרכזיים שאתם חייבים להכיר:

  1. צמצום עלויות – מחשוב ענן מאפשר לכם לצמצם עלויות ולא פחות חשוב, להיות תמיד בשליטה. אתם תמיד יודעים כמה בדיוק צריך לשלם, עבור מה ולמי. 
  2. מגוון שירותים עסקים, ניתנים להתאמה אישית – באמצעות הענן יש לכם גישה לאין ספור שירותים עסקיים, בדיוק כרצוי לכם. בכל עת ניתן לגרוע שירותים מסוימים ולהוסיף אחרים. 
  3. אין צורך ברכישות של חומרה – פתרונות ענן מייתרים את הצורך לרכוש סוגים מסוימים של חומרה, שהם יקרים, מצריכים תפעול וגם תופסים שטח יקר. כלומר אין צורך בשרתים, אין צורך במערכות גיבוי חיצוניות. 
  4. צירוף משתמשים למערכת קיימת, פשוט וקל – מאוד נוח לצרף משתמשים חדשים למערכת הקיימת. 
  5. תמיכה מובנית – כאשר מתנהלים עם מחשוב ענן, התמיכה המובנית משתלבת בגישה הזאת בצורה מושלמת. ניתן לבצע ניטור, בקרה, תמיכה מרחוק או מקרוב. אין צורך להעסיק אנשי it משלכם. אין בירוקרטיה אלא יעילות. 
  6. לגשת למערכת מכל מקום – ניתן לגשת מכל מקום, למשאבים העסקיים ולמידע שחשוב לכם. 

הצטרפות מהירה – ניתן להצטרף לענן בצורה מאוד נוחה ומהירה, לקבל רישיונות הפעלה ולהתחיל לעבוד, עם כל היתרונות.  להמשך קריאה אודות גיבוי ענן