תוכנות עסקיות יש הרבה והפעם, נסביר על אחת המערכות העסקיות החשובות ביותר. אחת ולתמיד, מה זה מערכת CRM, במה היא תורמת לעסק ולמה אי אפשר בלעדיה. 

ניהול לקוחות במערכת ייעודית אחת 

במובן הבסיסי ביותר, מערכת CRM נועדה להוות כלי עבודה מרכזי לניהול לקוחות. ניהול, לא במובן של ניהול כמו של עובדים אלא ברמה של שליטה וטיפול יזום. על בסיס הנתונים והמידע שאגור ונאסף לתוך המערכת אפשר להתנהל מול הלקוחות השונים בצורה טובה יותר, לאורך זמן. 

הלקוח רוצה שיכירו אותו 

מדוע יש צורך בהכנסת מערכת CRM איכותית? סיבה מרכזית היא שהלקוחות כיום מאוד תובעניים. כל לקוח רוצה שיכירו אותו, שידעו מה הוא רוצה, שלא ישאלו אותו בכל פנייה שוב ושוב את אותן שאלות שהוא ענה בפעם הקודמת. במערכת שבה מתעדים את כל המידע החשוב לנו וללקוח, משתמשים כדי לתת ללקוח את היחס האישי. וזה לא דבר של מה בכך. כך משיגים שביעות רצון לקוחות וכך משיגים נאמנות לקוחות לאורך זמן. 

ניהול מכירות וחלוקת משימות 

מבלי להיכנס להסברים ארוכים על היבטים טכניים או מודולים כאלה ואחרים, נוכל להסביר מהי מערכת CRM באופן נוסף. מדובר באוסף של כלים, בתוכנה ייעודית, שנועדו לשפר את המכירות. אלה כלים שמאפשרים לרכז בצורה אחידה וטובה את כל הפניות מלקוחות ממגוון רחב של מקורות. לקוחות שפנו דרך אתר, דרך קישור, דרך הרשת החברתית, דרך שותפים עסקיים או קמפיינים דיגיטליים נכנסים לתוך אותה פלטפורמה. מרגע זה, מערך השיווק מתפקד בצורה מאוד יעילה. אפשר לסדר את תעדוף הפניות, אפשר לחלק את העבודה בין אנשי מכירות או נציגים. חלוקת המשימות נעשית בצורה יזומה או אוטומטית, כך שהעסק ימכור יותר.